Diş Hekimi - Ortodonti Uzmanı

Dr.Dt. H. Tuğçe Oğuz

0312 - 468 0090
Tunus Cd. 74/1 Ankara

Kliniğimiz

Kliniğimiz Pazar ve Pazartesi günleri haricinde 10:00-19:00 saatleri arasında sizlere hizmet vermektedir ve randevu sistemi ile çalışmaktadır. Randevu almak için 0312 468 0090 nolu hattan bize ulaşabilirsiniz. İlk muayenemiz ücrete tabidir.

Sizlere en iyi hizmeti verebilmemiz açısından lütfen randevu saatlerinize uymaya çalışınız ve randevunuza gelemeyeceğiniz durumlarda kliniğimizi en az 24 saat öncesinden haberdar ediniz.

İlk Muayene (Tedavi Danışmanlığı)

Kliniğimize yapacağınız ilk ziyaret genelde yarım saat sürmekte, bu süreçte yüz, ağız içi yumuşak –sert dokular, dişler ve çeneler arası ilişkileri içeren bir klinik muayene yapılmaktadır. Randevunuza gelirken son 6 ayda çekilmiş röntgen filmleriniz mevcutsa yanınızda getirmeniz faydalı olacaktır. Filmleriniz mevcut değilse teşhis için gerekli filmler sizden istenecektir.
İlk muayeneniz sonucunda aşağıdaki sorularınızın yanıtlarını öğreneceksiniz.

- Ağız diş sağlığınız nasıl? Çürük, dişeti hastalığı vb sorunlarınız var mı?
- Ortodontik tedaviye ihtiyacınız var mı?
- Ortodontik problemi gidermek için ne tip bir tedavi gerekli?
- Tedaviye ne zaman başlanacak ve ne kadar sürecek?
- Tedavi maliyeti ve ödeme seçenekleri nelerdir?

Tedavi Prosedürü

Tedavi gereksiniminiz varsa , size en doğru tedaviyi uygulayabilmemiz için aşağıdaki prosedür izlenecektir.

1) Dolgu, diştaşı temizliği, diş çekimi vb.işlemler gerekliyse bunlar ortodontik tedaviye başlanmadan önce yapılacaktır.
2) Tıbbi ve dişsel geçmişinizi içeren anamnez, ortodontik muayene formları ve aydınlatılmış onam formları doldurulacak ve gerekli röntgen filmleriniz istenecektir.
3) Dişlerinizden ölçüler alınacak , yüzünüzün ve dişlerinizin fotoğrafları çekilecektir.
4) Elde edilen tüm bu kayıtlar incelenerek teşhis ve tedavi planlaması yapılacaktır.
5) Tedavi planına göre tedavinize başlanacaktır. Tedavinin başladığı ilk randevu genelde 1 ila 2 saat arasında sürmektedir.
6) İleri safha işlemlerin yapıldığı kontrol randevuları 4 ila 6 haftada bir gerçekleştirilmekte ve yaklaşık olarak 30 ila 45 dakika arasında sürmektedir.
7) Ortodontik problemin düzeltilmesinden sonra hastanın ve velisinin onayı alındıktan sonra aktif ortodontik tedavi bitirilirilerek pekiştirme tedavisine geçilir.